DIY pojemnik na ołówki – prosty, sprytny, wyjątkowy

Lubię czasami zmienić pojemnik na ołówki. Zwykle trzymam piśmidła w słoikach lub puszkach. Tym razem postanowiłam sięgnąć po klocki Lego. Zapraszam na prosty tutorial, jak w kilka chwil, przy okazji zabawy z dzieckiem, stworzyć prosty pojemnik na ołówki.

Całe wieki temu przeczytałam o zdeterminowanych budowniczych, którzy z klocków Lego złożyli… drukarkę. Skoro można zbudować drukarkę, roboty, a nawet całe miasteczko, to można wszystko. Ja zbudowałam sprytny i wyjątkowy pojemnik na ołówki i zachęcam Cię do takiej właśnie zabawy.

Czego potrzebujesz, by zbudować pojemnik

Do stworzenia pojemnika potrzebujesz klocków Lego lub innych podobnych 😉 Dla mnie ważna jest prostota, dlatego wybrałam Lego Classic – cegiełki w różnych wariantach. Być może z klocków łączonych w bardziej złożony sposób (jak Technic czy Bionicle) powstałyby ciekawsze wzory, z tym że wymagałyby więcej pracy, a celowałam w proste rozwiązanie. Sięgnęłam też po ograniczoną paletę barw: biel, szarości, czerń. W poszukiwaniach wybranych kolorów pomógł mi syn. Poza klockami do budowy, przyda się także separator.

 

Zbudowałam pojemnik na ołówki / kredki w dwóch wariantach, oba na bazie prostokąta.

Wariant pierwszy

Gładkie ściany zewnętrzne z przemieszanymi kolorami klocków, co nadaje pojemnikowi strukturę. Ponieważ miałam do dyspozycji klocki w różnych kształtach i wielkościach, wewnętrzne ściany mają w niektórych miejscach schodki, co może być uciążliwe przy wkładaniu ołówków.

DIY - pojemnik na ołówki z klocków lego

Wariant drugi

Gładkie ściany wewnętrzne, aby ołówki trafiały do pojemnika bez oporów. Dzięki różnorodnym kształtom klocków i ułożeniu ich na zasadzie gradientu, powstała dość ciekawa zewnętrzna struktura.

diy_prosty pojemnik lego wariant 2 diy_prosty pojemnik lego detal

Jestem bardzo zadowolona z efektu, szczególnie z drugiego wariantu. Cieszy mnie też tymczasowość tego rozwiązania – w każdej chwili pojemnik może się zmienić w statek kosmiczny, a ołówki mogą wylądować w nowym pojemniku o innym kolorze i kształcie. Nie ma tu mowy o żalu z rozbicia lub zniszczenia jakiegoś cennego dizajnerskiego gadżetu.

Zalety wykorzystania klocków Lego w budowaniu pojemników:

  • Prostota – pojemnik na zabawki, przybory do rysowania, jest w stanie samodzielnie zrobić kilkuletnie dziecko.
  • Całkowite dostosowanie do twoich preferencji (kolor, wielkość, stopień złożoności konstrukcji, przeznaczenie – może Lego-osłonka na doniczkę?)
  • Możliwość modyfikowania efektu w obrębie tego samego zestawu klocków.
  • Kolorów i typów Lego jest tak wiele, że można je dobrać do wnętrza własnego mieszkania.
  • Ciekawy efekt, który sprawdzi się nie tylko w pokoju dziecka, czy nastolatka, ale i na biurku dorosłego miłośnika klocków i sprytnych rozwiązań.
  • Pojemnik powstaje bardzo szybko!
  • Można podczas zabawy z dzieckiem stworzyć coś wyjątkowego.

Co sądzicie o tych pojemnikach?
Czy Wam też zdarza się budować z Lego coś przydatnego w domu?

Odwiedź mnie na Facebooku: facebook.com/SarnieZycie
Zajrzyj na Instagram: instagram.com/sarnie.zycie

Podobne posty – zainspiruj się!

Zrób to sam – 3 ręcznie wykonane ozdoby w nurcie slow life

Świąteczne DIY – stemple i zdobienie papieru

Agata Szczotka-Sarna