PIĄTKA NA PIĄTEK #1

Odkładam sobie w zakładkach ciekawe artykuły i codziennie czytam kilka z nich. Ponieważ trafiają się naprawdę interesujące teksty, chciałabym się tymi odkryciami z Wami podzielić. I właśnie po to wymyśliłam formułę PIĄTKA NA PIĄTEK.

O co chodzi? O pięć linków, którymi dzielę się w piątek. Proste, prawda? Nie obiecuję, że w każdy piątek, ale jeśli wybiorę fajny zestaw, zawsze znajdziecie go pod tym hasłem. Będą to linki do artykułów prasowych, blogów, po polsku i angielsku. Teksty będą związane ze świadomym życiem, rozwojem osobistym, kulturą popularną, pisaniem, czyli tym, czym się interesuję. Mam taki plan, aby obok źródła i adresu podać także ciekawy cytat. Gotowi?

  1. Zwierciadło – „Jak polubić głodne tygrysy”, Beata Pawłowicz

Gdy doświadczymy głębokich, ważnych potrzeb, czujemy, że zajmowanie się sobą w ogromnej mierze polega na niezadaniowym, bezpiecznym, uważnym i otwartym byciu z ludźmi. Jeśli zajmujemy się sobą tylko dla siebie, indywidualnie, to może oznaczać dążenie do tego, by stać się lepszym produktem poprzez inwestycję w opakowanie. Wtedy dbamy nie o siebie, lecz o lans. A może też być tak, że na skutek nadmiaru pracy i obowiązków zaniedbaliśmy relacje z bliskimi.”

2. Tygodnik Powszechny – „W pułapce kompetencji”, Anna Dziewit-Meller 

„Dziewczynka jako niesforny łobuz, który robi to, co chce i jak chce – doprawdy rzadkie to dziwo, zresztą każda instytucja ma w zanadrzu jakiś walec do przejechania po takim rarogu.”

3. The New Yorker – „I Work From Home”, Colin Nissan

„911 OPERATOR: 911—what’s your emergency?
ROBERT: Hi, I . . . uh . . . I work from home.
OPERATOR: O.K., is anyone else there with you, sir?
ROBERT: No, I’m alone.”

4. Newsweek – „Tortury dla dzieci”, Anna Szulc

„Gloryfikujemy dziś tylko jeden styl życia, w którym liczą się pieniądze, prestiż i skrupulatnie zaplanowana inwestycja edukacyjna. Jesteśmy przekonani, że wystarczy opłacić dobrą szkołę i liczne zajęcia dodatkowe, a dalej dziecko samo sobie poradzi. – Tymczasem gdy nie ma wsparcia, gdy rodzice są emocjonalnymi analfabetami, jest duże ryzyko, że ono samo nie da rady – uważa prof. Szafraniec.

I przypomina, że nie wszędzie panuje takie ciśnienie na spektakularny sukces. Na przykład w Niemczech rodzice znacznie częściej pozwalają swoim dzieciom realizować ich naturalne talenty i pasje. – Nie ma wstydu, gdy syn wykładowcy akademickiego oznajmia, że chce zostać zegarmistrzem.”

5. Zwykłe życie – „Z wizytą w domu Astrid Lindgren”

„Karin [córka Astrid] dopraszała się wieczorami, aby mama czytała jej lub opowiadała historie. Na pytanie o czym chce usłyszeć opowieść, Karin odpowiedziała „O Pippi Långstrump”. W wyobraźni Astrid pojawiła się niezwykła dziewczynka przełamująca konwencje świata dorosłych. Tak powstała postać Pippi. Karin dostała tę książkę na swoje 10 urodziny. Niesamowite, że pierwsze wydawnictwo do którego autorka zgłosiła się z książką, odrzuciło ją, bo uważało, że przygody Pippi są niewychowawcze.”

Odwiedź mnie na Facebooku: facebook.com/SarnieZycie
Zajrzyj na Instagram: instagram.com/sarnie.zycie

Podobne posty – zainspiruj się!

4 ciekawe strony na Facebooku – zajrzyj po dobrą energię

Sobotni Slow Seans nr 1 – piękne kadry

Agata Szczotka-Sarna

Fanka prostych przyjemności - dążę do bardziej świadomego życia, poszukuję minimalizmu w miejskim życiu. Prywatnie jestem mamą Edgara i Eryki, żoną M., właścicielką buldożka francuskiego imieniem Brutus. Staram się w swoim tempie i stylu godzić to, co rodzinne, z tym, co zawodowe. Dzięki blogowi spełniam się jako twórcza dusza.
Agata Szczotka-Sarna